Виставка MiningWorld 2018

Головна конкурентна перевага України, яка при раціональному розвитку може стати основою для її процвітання, це - природні запаси мінеральних ресурсів. На території України налічується близько 20 тис. родовищ, які містять близько сотні різних видів корисних копалин.

10-12 жовтня 2018 року в "КиївЕкспоПлазі" відбулася чергова міжнародна виставка обладнання, спеціальної техніки та технологій для видобутку, збагачення та транспортування корисних копалин.

До основних напрямків виставки відноситься:

  • гірниче машинобудування;
  • кар'єрна і спеціальна техніка;
  • машини та обладнання для переміщення і транспортування корисних копалин;
  • насосне, компресорне обладнання;
  • пошук і розвідка корисних копалин;
  • устаткування і технології для видобутку корисних копалин;
  • устаткування і матеріали для збагачення корисних копалин;
  • будівельні технології в гірничій справі.

В рамках виставки відбувся форум "Надра - драйвер економічного розвитку України" за сприянням Міністерства екології та природних ресурсів України, Державної служби геології та надр України, Державної служби України з питань праці, федерації роботодавців України.

Учасниками форуму були Кирилюк Олег Васильович, т.в.о. Голови Державної служби геології та надр України з темою доповіді "Особливості застосування Постанови Кабміну України № 333 від 25 квітня 2018 р. «Про внесення змін до порядків, затверджених постановами Кабінету Міністрів України від ЗО травня 2011 р. № 594 і 615» та Постанови КМУ № 18-1-324 від 04 липня 2018р. як шлях до спрощеного отримання спецдозволів та участі в аукціонах." та Яковлев Ігор Олегович, в.о. Голови Державної екологічної інспекції України з темою доповіді "Закон України «Про оцінку впливу на довкілля» від 23 травня 2017 №2059-VІІІ" та інші.

Кирилюк Олег Васильович зазначив про скорочення термінів отримання спецдозволів та прозорість проведення аукціонів, про доступ до геологічної бази даних України, про необхідність розробки Звіту з оцінки впливу на довкілля (ОВД) у 2019 році всім гірничовидобувним підприємствам, у яких відсутні висновки експертизи по ОВНС. Термін дії раніше отриманих висновків ОВНС безстроковий, лише при умові, коли підприємство не виконувало коригування робочого проекту розробки родовища, не виконувало нові обгрунтовуючі звіти у зв'язку з закінченням терміну дії Дозволу на викиди в атмосферне повітря, тобто при умові, що всі джерела викидів забруднюючих речовин не змінювались. Але як тільки втратить чинність ДБН А.2.2-3–2014 «Склад та зміст проектної документації на будівництво», а саме Додатки В, Д та Е, всі підприємства, яких стосується Закон України "Про оцінку впливу на довкілля" зобов'язані виконати ОВД.

Серед учасників виставки, з якими спілкувались і налагоджували співпрацю представники ТОВ "УКРСТОУН", були DRONUA, MINING SERVICE, УКРНІІПРОЕКТ, ЕПІРОК Україна, КРИВБАСПРОЕКТ.

Взагалі виставка, як завжди, організована на високому рівні і принесла ТОВ "УКРСТОУН" один підписаний договір на виконання проектної документації.